Miki ma blisko 3 lata! Aż trudno w to uwierzyć. Już do jakiegoś czasu obmyślam, jak będzie wyglądał jego pokoik (ok. 9 m2). TUTAJ  znajdziecie moodboard pokoju naszego synka, a TU projekt.

Od pół roku Miki ma “dorosłe” łóżko. No prawie, bo już nie dzidziusiowe ze szczebelkami, ale też jeszcze nie pełnowymiarowe. Mamy łóżko MYGGA z Ikei.  Uważajcie przy jego zakupie, bo dno jest sprzedawane osobno i musieliśmy po nie wracać 🙂 Sprawdza się znakomicie! Ma burty po boku, bardzo przydatne. Na wakacjach spał na takim bez zabezpieczeń i pewnej nocy spadł…

Kiedyś pokój ten służył Majeczce. Wyglądał wtedy TAK. Po Mai do pokoiku, w zasadzie bez zmian, wprowadził się nowy lokator, czyli Miki.

Nadszedł jednak czas, że i Miki wyrósł z łóżeczka i przestał używać pieluch… Zatem przy okazji kupna nowego łóżka z pokoju wyleciały przewijak i komoda, a doszły szafa i skrzynia STUVA z Ikei. Piszę, że to stan przejściowy, bo czeka nas na pewno malowanie (biało, żółto, farba tablicowa, ale wszystko jeszcze do przemyślenia) i parę mebelków dojdzie. Nie wiem, czy dokładnie jak w PROJEKCIE, ale na pewno w tę stronę.

Teraz pokój wygląda tak.

Półka z wieszakami nad łóżkiem docelowo wylatuje z pokoju, prawdopodobnie przejmę ją do naszej sypialni. 

Obrazki jeszcze wiszą “po staremu”. Muszę je przewiesić i oczywiście zaktualizować zawartość. To co obecnie tam widać, to ponad trzydziestoletnie kaftaniki.

Regał i fotel prawdopodobnie podzielą los półki z haczykami, czyli opuszczą pokój Mikołaja. W ich miejsce będą półki wiszące, a pod nimi prawdopodobnie stolik i krzesełko.

Tyle melduję zmian. Nie wiem kiedy malowanie, jakoś nie czuję presji. Koleżanka mi podpowiedziała, że remont dla dziecka warto robić wtedy, kiedy ono to doceni 🙂 Na pewno będzie kolor żółty (jeszcze nie wiem czy tylko w dodatkach, czy na ścianach), biały i farba tablicowa na całej jednej ścianie. Na razie mieszka się przyjemnie, Mikołaj lubi swój pokój, skrzynia mieści wszystkie zabawki, a szafa wszystkie ciuchy. Myślę, że jak na stan przejściowy jest dość przyjemnie, może dlatego mi się nie spieszy 🙂

Skrzynia i szafa STUVA, łóżko MYGGA, fotel EKTORP JENNYLUND,
półka wisząca STENSTORP, ramki RIBBA, Ikea
Domek z przegródkami, SCANDICONCEPT
Dywanik, HM
Poduszki chmurki i z sową, Houzee

Uściski!!!
Magda