To jeden z moich większych zrealizowanych dotąd projektów. Przed realizacją obgryzałam palce z nerwów i słabo spałam… A jak nie wyjdzie? Jak się nie spodoba??? A jak meble okażą się niefunkcjonalne? W końcu biuro zarządu i recepcja to wizytówka firmy…

Ale konkrety! O PROJEKCIE BIURA ZARZĄDU KLIK pisałam kilka miesięcy temu. Został zrealizowany prawie 1 : 1!!! Rzadki to luksus dla projektanta 🙂

Przypomnę pokrótce założenia. Postawiłam na dąb i szary oraz kolory z identyfikacji wizualnej firmy, czyli biały i pomarańczowy. Pomarańczowy zastosowano oszczędnie, czyli w plakatach firmowych i lampach. Do tego grafitowa wykładzina i meble na zamówienie mojego projektu. Naprzeciw lady recepcyjnej znajduje się ściana, którą wyłożono dużymi płytami betonowymi. Widać te elementy na moodboardzie:

Uparłam się niesamowicie na pomarańczowe lampy. Oczywiście nigdzie takich nie było i skończyło się malowaniem cudnych lamp Hektar z Ikei, tej średniej (47 cm średnicy). Z lampami zresztą były przeboje, bo asystentka przeraziła się ich rozmiarem – wydają się naprawdę ogromne z bliska. Udało mi się jednak ją przekonać, aby je powiesić i okazało się, że jest super. Odetchnęłam z  ulgą, jednocześnie robiąc mental note “nie daj się zbić z pantałyku!!! w końcu to ty jesteś projektantem i masz wizję :)” (BTW, dziękuję Agata, że mi zaufałaś).

Naprzeciw biurka asystentki znajduje się ściana wyłożona płytami wyglądającymi jak beton.

Kolejna rzecz – plakaty. Zastanawialiśmy się, co na ściany. Wcześniej wisiały tam różne rzeczy, teraz postawiliśmy na spójny wizerunek firmy. Zaproponowałam, aby pobawić się grafiką charakterystyczną dla identyfikacji spółki. Dzięki Bogu grafik zrozumiał w lot!!! Jaka to była przyjemność oglądać jego propozycje!

Wyszło prosto, przejrzyście, funkcjonalnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu, z tego co wiem użytkownicy też. Co prawda nie obyło się bez poprawek – dołożyliśmy cargo na filiżanki i szklanki do jednej z szafek, ponieważ okazało się, że bardzo go brak. Na szczęście ten brak dał się łatwo naprawić.

Co myślicie o tym projekcie? Chętnie wysłucham Waszych opinii!